8 Mart Dünya Kadınlar Günü, tüm dünyada, kadın emeğinin ve dayanışmasının öneminin vurgulandığı, kadınların eşitlik ve daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.
 
 Bir toplumun gelişme düzeyinin en önemli göstergelerinden biri, kadınların özgürlüğü ve saygınlığı, üretim ve yönetimdeki yeri ile ölçülmektedir. Türk kadını tarihin her döneminde eşi, ailesi, ülkesi ve milleti için yaptığı fedakârlıklarla en üst değere layık olmuş ve tarih yazmış, sosyal ve ekonomik hayatın her alanında önemli roller üstlenerek, toplumun gelişmesinde ve ilerlemesinde saygıdeğer yerini almasını bilmiştir.
 
Bu duygu ve düşüncelerle sevginin, şefkatin sembolü olan, Türk toplumunda ve aile yaşamımızda çok seçkin ve saygın yeri olan tüm kadınlarımızın bu anlamlı günlerini kutluyor, sağlıklı ve mutlu günler temennisiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
 
 
                                                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                                                           

© 2015 T.C. Selim Kaymakamlığı
Selim Kaymakamlığı Hükümet Konağı Kat:3 SELİM/KARS/ TÜRKİYE 36900 | Tel: +90 474 461 31 01 | Faks: +90 474 461 24 89 
Sitemizdeki yazı ve resimlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz. | Tasarım: Kars Valiliği Bilgi İşlem Şube Müdürlüğü